poniedziałek, 5 sierpnia 2013

Tryumf kolarzy z Biadek

Drużynowy mistrz Mini Tour de Pologne 2013 – MLUKS “AS” Biadki
Kolarze z Biadek na starcie wyścigu
31 lipca w Katowicach blisko 400 dzieci pojawiło się na starcie II edycji Nutella Mini Tour de Pologne 2013. Mali kolarze wystartowali na trasie, na której kilka godzin później pojawili się najlepsi cykliści globu, rywalizujący w 70. Tour de Pologne UCI World Tour. Kolarze z Biadek nie zawiedli i drużynowo zajęli pierwsze miejsce.

Kolarski klub MLUKS AS w Biadkach powtórzył wynik z 2010 roku kiedy to również został drużynowym mistrzem Mini Tour de Pologne. Jadąc do Katowic na prestiżową imprezę nikt nawet nie myślał, że młodzi adepci kolarstwa w Biadkach osiągną tak wiele. – Liczyliśmy co prawda na dobre wyniki indywidualne, bowiem nasi chłopcy mocno trenowali przed tą imprezą. O zwycięstwie drużynowym też się mówiło, ale nie do końca wszyscy w to wierzyli – mówi z uśmiechem opiekun grupy i jednocześnie przewodniczący rady powiatowej Zrzeszenia LZS, Mariusz Karbowiak.
Ekipa z Biadek stanęła na starcie wyścigu w sześcioosobowym składzie. W kolejności o zwycięstwo walczyli: Konrad Aleksandrzak, Konrad Kowalski, Kacper Nowak, Jakub Poczta, Michał Przekwas i Dawid Wojtysiak. – Chłopcy stali w pierwszej linii i od początku mocno jechali. Trasa była dość trudna, a blisko 400 zawodników też chciało wygrać także walka trwała do samego końca – kontynuuje M. Karbowiak.
Na trasie przebiegającej obok katowickiego Spodka na kolarzy czekała ponad dwukilometrowa runda. Do końca rodzice młodych kolarzy z Biadek dopingowali ich głośno w zmaganiach z innymi zawodnikami. Najlepiej z kolarzy grupy AS poradził sobie D. Wojtysiak, który zajął piąte miejsce. Dziesiąty był M. Przekwas, a jedenasty – K. Aleksanrzak. Pozostali zawodnicy z Biadek zajęli miejsca w przedziale 20-23. – Chłopcy byli dobrze przygotowani. Sport jednak rządzi się swoimi prawami i nie zawsze można wygrywać indywidualnie. Ich miejsca jednak na taką stawkę zawodników dobrze rokują na przyszłość, a obserwatorzy świata kolarskiego bacznie przyglądali się naszym chłopcom także o ich kolarską przyszłość byłbym spokojny – mówi opiekun grupy. Indywidualnie zwyciężył Kacper Siński z Katowic przed Kacprem Simińskim i Jakubem Byczkowskim (z Tarnowskich Gór).
Indywidualne pozycje zawodników okazały się wystarczające żeby zdobyć mistrzostwo drużynowe. – Chłopcy stanęli na podium i powtórzyli wynik z 2010 roku. Czuli się jak prawdziwi mistrzowie, a cała otoczka medialna zrobiła na nich ogromne wrażenie. W nagrodę otrzymali wiele cennych gadżetów z imprezy – kończy M. Karbowiak.
Wyjazd chłopców był możliwy dzięki dużemu zaangażowaniu gminy Krotoszyn, która ufundowała przejazd oraz rodziców dzieci, którzy promują kolarstwo w Biadkach na wyścigach w całej Polsce.

NIE ZAPOMNIJ KLIKNĄĆ W WYBRANĄ REKLAMĘ NA MOJEJ STRONIE!!!