niedziela, 9 czerwca 2013

Odwiedzili miejsca bez barier

Przed budynkiem banku BZWBK w Krotoszynie
Nauczyciele i uczniowie ze  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. J. Twardowskiego  w Konarzewie wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Dzieci Specjalnej Troski  Motylek zwiedzili w Krotoszynie placówki banków, budynek starostwa powiatowego i urzędu miejskiego.

Wszystkie spotkania odbyły się w ramach realizowanego przez konarzewski ośrodek programu  pn. Osoby niepełnosprawne w środowisku.
W ubiegłym tygodniu  podopieczni ośrodka wyjechali do krotoszyńskich oddziałów banku BZWBK oraz Kredyt Banku. Celem wycieczki było ukazanie miejsc „przyjaznych” osobom niepełnosprawnym. We wszystkich bankach zostali bardzo miło przyjęci. W każdej z placówek dyrekcja banku zapoznała uczniów ze sposobem funkcjonowania ich oddziału, a także odpowiadała na pytania zadawane przez nich. Uczniowie  przekonali się, że w krotoszyńskich oddziałach BZWBK oraz w Kredyt Banku osoby niepełnosprawne ruchowo nie napotkają barier architektonicznych, zostaną obsłużone poza kolejnością i mogą liczyć na miłą i fachową pomoc pracownika banku
27 maja z kolei odbyła się druga wycieczka w ramach tego projektu. Tym razem uczniowie udali się do starostwa powiatowego oraz do urzędu miejskiego w Krotoszynie. W starostwie dowiedzieli się, jak ono funkcjonuje i do kogo mogą zwrócić się o pomoc, kiedy się tu pojawią. - Miłą informacją dla osób niepełnosprawnych ruchowo był  fakt, że w najbliższej przyszłości w Starostwie pojawi się winda i wówczas zostanie zlikwidowana największa dla nich bariera. Póki co, przed wejściem znajduje się dzwonek, za pomocą którego  osoba niepełnosprawna może przywołać pracownika starostwa i zostać przez niego obsłużona – mówi dyrektor ośrodka, Iwona Nowacka.
W urzędzie miejskim natomiast jest winda, więc osoby niepełnosprawne ruchowo mogą bez problemu poruszać się po budynku. Zwiedzając urząd, uczniowie obejrzeli niektóre sale, które się w nim mieszczą i dowiedzieli się do jakich celów one służą.
W obu instytucjach znajduje się  również stanowisko, przy którym zostaną obsłużone osoby niesłyszące. - Wycieczki te pokazały, że w naszym lokalnym środowisku istnieją miejsca „przyjazne” osobom niepełnosprawnym – podsumowała I. Nowacka.

Podoba ci się mój blog.
Możesz się odwdzięczyć klikając na wybraną reklamę na mojej stronie
lub zagłosować na poniższym linku na mój blog – nr 4 w konkursie na „Blog Miesiąca”.  http://blogmiesiaca.blogspot.com/ i zagłosuj na mojego bloga - nr 4.
Dziękuję za głos.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz