poniedziałek, 5 listopada 2012

Mistrz Europy ze Zdun

Daniel i Nina z trenerem
W dniach 27-28 października w Wieliczce dwójka podopiecznych Arkadiusza Dwojaka z  klubu Pitbull wzięła udział w Mistrzostwach Europy Teakwondo organizowanych przez Polską Unię Taekwondo. 10-letni Daniel Kocik zdobył na tych zawodach złoty medal i tytuł Mistrza Europy.

W zawodach wzięło udział ponad 850 zawodników z 19 państw, a wśród nich dwoje dziesięciolatków ze Zdun: Daniel Kocik  i Nina Woźniak. Oboje  rywalizowali w technikach szybkościowych i walkach semi-contact. – Zarówno Nina jak i Daniel startowali w kategorii wzrostowej do 150 cm. Sami jednak mierzą niecoi mniej. Nina – 146 cm, a Daniel 143 cm, co na pewno im walki nie ułatwiało. Trudno było również zwyciężać z często o dwa lata starszymi zawodnikami – wspomina trener, A. Dwojak.
Daniel Kocik w kategorii kadetów 10-12 lat miał 42 przeciwników. W technikach szybkościowych nie dał szans rywalom wywalczając tytuł Mistrza Europy i zdobywając złoty medal. W walkach semi contact wygrał pierwszą walkę trafiając kilkukrotnie swojego przeciwnika technikami nożnymi w głowę. Kolejną przegrał z bardzo silnym Rosjaninem. Zaledwie dwa punkty dzieliły Ninę Woźniak od strefy medalowej w kategorii młodziczek. Uległa po bardzo zaciętej i wyrównanej walce z reprezentantką Rosji. O przegranej Niny zdecydowali sędziowie, którzy w końcówce walki przy remisie 7:7 przy obupulnym trafieniu przyznali ostatnie punkty w walce Rosjance. - Dla Niny Woźniak i Daniela Kocika to był bardzo intensywny i udany sezon. Nina zdobyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski w semi contact i drugie wicemistrzostwo w technikach szybkościowych. Zajęła wysokie 8. miejsce w Mistrzostwach Europy.  Daniel zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski i jest Mistrzem Europy w technikach szybkościowych.  To dobrze wróży na przyszłość – kontynuuje A. Dwojak.
Młodzi adepci Kick-boxingu mają po zaledwie 10 lat. Trenują tę wymagającą dyscyplinę sportu od czterech lat. Osiągają coraz lepsze wyniki.  - Myślę, że jeszcze większe sukcesy moi zawodnicy osiągną w 2013 roku. Przekraczają bowiem barierę wiekową umożliwiającą starty w zawodach kick boxingu. To najważniejsze starty dla zawodników tej dyscypliny. Do tej pory mogli startować tylko w turniejach Taekwondo – kończy trener.