niedziela, 24 marca 2013

Doliwa nie dała rady

UKS Doliwa Rozdrażew – UKS Spartakus Buk 29:35 (16:16)

UKS Doliwa Rozdrażew
24 marca na własnym boisku porażki doznali szczypiorniści z Rozdrażewa. Po twardej grze ulegli sześcioma oczkami dobrze grającej tego dnia ekipie z Buku. Do końca rozgrywek III-ligi pozostały już tylko trzy spotkania. Jak na razie rozdrażewscy piłkarze zajmują ostatnie, piąte miejsce w tabeli końcowej.

Do niedzielnego meczu rozdrażewscy zawodnicy wyszli w odmłodzonym składzie, ale zdeterminowani na odniesienie w tym meczu zwycięstwa. Przed pojedynkiem zajmowali czwartą pozycję w lidze, a rywal ostatnie miejsce. Mecz zatem był prestiżową rozgrywką z obu stron. Pierwsza połowa toczyła się w dość wyrównany sposób. Obie ekipy dążyły do zdobycia przewagi, ale bramki padały z obu stron za przysłowiowy wet za wet. Nie lada umiejętnościami popisywali się bramkarze z obu teamów. Wiele akcji mogło się podobać. Na uwagę w zespole Waldemara Filipiaka zasługiwali przede wszystkim bramkostrzelni zawodnicy: Łukasz Bajodek, Marcin Zmyślony i Rafał Stachowiak. Ten ostatni miał nie lada pecha pod koniec pierwszej połowy. Podczas jednej z akcji zderzył się głową z zawodnikiem z Buku i rozciął dość mocno łuk brwiowy. Po meczu nieodzowna okazała się wizyta w szpitalu by zszyć ranę. Pierwsza odsłona wyrównana i przy stanie 16:16 sędzia główny odgwizdał przerwę.
Druga część meczu przebiegała już pod dyktando rywali, którzy konstruowali większość akcji, a co najważniejsze kończyli je celnymi strzałami. Już po sześciu minutach ich przewaga wzrosła do pięciu bramek i rozdrażewscy szczypiorniści nie byli w stanie do końca odrobić tej straty. Próby jednak były. Bardzo dobrze spisywał się Paweł Przepiórkowski, który ładnymi akcjami zapisał się jako jeden z najskuteczniejszych graczy drugiej połowy. Mecz jednak przegrany 35:29. – O ile pierwsza połowa wyglądała jako tako, to druga już była miażdżącą przewagą rywali, którzy zasłużenie wygrali. Popełniliśmy więcej błędów w obronie, a i zemściły się niecelne strzały, których było sporo – mówi kierownik drużyny, Henryk Jankowski.
Warto w tym miejscu wspomnieć, że rozdrażewski team zagrał w tym meczu w nowych butach, które ufundowali sponsorzy drużyny. – Dzięki wsparciu K. Genderki, J. Chmielarza, M. Juskowiaka, K. Brody i mojej udało się zakupić 19 par nowiutkich butów dla naszych piłkarzy. Chciałbym w tym miejscu tym osobom podziękować – zakończył H. Jankowski.

Skład Doliwy: F. Filipiak, P. Kramarczyk, P. Przepiórkowski, K. Troszczyński, M. Nowak, M. Koronny, W. Marchwicki, R. Stachowiak, Ł. Kmiecik, Ł. Szałata, M. Pabich, Ł. Bajodek, M. Gałązki, D. Jagła, M. Zmyślony, M. Ryba, trener: W. Filipiak.