poniedziałek, 4 lutego 2013

Piast pokazał wolę walki

Piast Kobylin – Sparta Konin 2:2 (0:2)

A. Krawczyk nr 11 zdołał doprowadzić do remisu
Kolejny mecz sparingowy maja za sobą piłkarze III ligowego Piasta Kobylin, którzy 2 lutego w Ostrowie mierzyli się z IV ligową ekipą Sparty Konin. Po twardym pojedynku padł remis 2:2.

Po ostatniej wygranej z Astrą Krotoszyn 4:1 piastunki rozgrywały swój drugi test mecz. Tym razem z ekipą z Konina, która słynie z twardej i nieprzystępnej gry. Przed meczem trener, Marcin Kałuża wiele czasu poświęcał na ustawienie strefy obronnej tak żeby można było sprawdzić jak największą ilość zawodników i dokonać optymalnych ustawień przed zbliżającą się ligą. – Powoli zaczyna cieszyć obecność na treningach coraz większej ilości piłkarzy. Ostatnio było to już 14 zawodników. Do ideału jeszcze daleko, ale jest lepiej. Powoli na boisko wraca tez kapitan, Krzysztof Kendzia, który zmaga się z kontuzją kolana, ale powinien niedługo już się z tym uporać – mówi szkoleniowiec Piasta.
Pierwsza połowa sobotniego meczu należała do Sparty, która lepiej zagrała i potrafiła to mocno zaznaczyć w przeciągu 45 minut gry. Najlepiej obrazują to dwie bramki, które zdołali strzelić piastunkom. – Muszę przyznać, że pierwszą połowę po prostu przespaliśmy. Konieczne były zmiany, które spowodowały, że druga połowa wyglądała już przyzwoicie – tłumaczy M. Kałuża.
Tak też się stało. Piast w drugiej odsłonie meczu stworzył sobie więcej sytuacji strzeleckich, z których dwie znalazły swoje ujście w bramce rywala. Niekwestionowanym bohaterem sparingowej potyczki został Artur Krawczyk, który strzelił bramki na miarę remisu. – Wciąż musimy pracować nad stałymi elementami naszej gry ponieważ one wciąż kuleją. Trzeba umieć wykorzystywać takie momenty, a my wciąż mamy z tym problem. Myślę jednak, że w kolejnych testach uda się to niwelować – kończy szkoleniowiec.
Następny mecz sparingowy Piast rozegra już 9 lutego, również w Ostrowie. Tym razem przeciwnikiem będzie ekipa Victorii Ostrzeszów, która na boiskach IV ligowych niejednej drużynie zdołała namieszać w szykach.

Skład Piasta: A. Michałowicz, B. Sztok, J. Biernat, J. Pospiech, M. Czwojdrak , A. Glapiak, M. Kurzawa (88’ P. Frąckowiak), M. Dąbrowski, B. Zmyślony, A. Krawczyk (90’ Sz. Baziuk), M. Tomkowiak (80’ J. Borowczyk), trener: M. Kałuża.