poniedziałek, 11 lutego 2013

Zakwalifikowali się na ME

Jadą do Pragi po medale?
2 lutego w Warszawie odbyły się eliminacje do kadry Polski juniorów i seniorów w trójboju siłowym na zbliżające się w kwietniu Mistrzostwa Europy w Pradze. Kwalifikację wywalczyła dwójka krotoszynian: Marcin Kapała i Szczepan Zimmermann.

Na co dzień młodzi zawodnicy z Krotoszyna trenują w kościańskim klubie Kobra Jass i tam w głównej mierze podnoszą swoje umiejętności w wymagającej dyscyplinie jaką jest trójbój siłowy (przysiad + wyciskanie leżąc + martwy ciąg). Wśród ponad 100 zawodników z całej Polski z klubu Kobry wystartowało dziesięciu zawodników, którzy bez większych problemów wywalczyli kwalifikacje na ME w Pradze (Czechy), które odbędą się już w kwietniu br.
Krotoszynianie startowali w kat. juniorów – open. Marcin Kapała uzyskał wynik 700kg (przysiad - 280kg, wyciskanie - 160kg i martwy ciąg - 260kg) i pobił tym samym swój rekord życiowy. – Wciąż ciężko trenuję i zamierzam walczyć o jak najwyższe miejsce. Ze startu jestem zadowolony, a pobicie „życiówki” mobilizuje mnie do jeszcze wydajniejszej pracy. Mam nadzieję, że znajdzie to odzwierciedlenie w kwietniowym starcie – mówi M. Kapała. Z kolei jego klubowy kolega, Szczepan Zimmermann zajął miejsce drugie z wynikiem 775kg (przysiad - 300kg, wyciskanie - 190kg, martwy ciąg - 285kg). – Mogłem trochę lepiej wypaść w przysiadzie, ale będę miał jeszcze czas żeby nad tym popracować. Ogólnie podszedłem do zawodów bez zbędnej „spinki” i udało się wywalczyć kwalifikację. Jak zwykle będę walczył o złoto, a co wyjdzie zobaczymy – mówi Szczepan.
Mistrzostwa Europy juniorów odbędą się w Pradze w dniach 9-13 kwietnia br.  Największe szanse na medal z klubu Kobra JASS Kościan mają: Hubert Dudziak - zeszłoroczny Mistrz Europy i Świata, Anna Ślusarczyk - zeszłoroczna mistrzyni Europy, a także Marcin Kapała, Szczepan Zimmermann i Kamila Kasperska . Jak widać reprezentację Polski zdominowali w większości zawodnicy z Kobry Jass Kościan.