poniedziałek, 17 grudnia 2012

Integracyjnie po raz dziewiąty

Wszystkie pojedynki były zacięte
14 grudnia na sali sportowej OSIR-u przy ulicy Młyńskiej odbył się IX Świąteczny Turniej Halowy w Piłce Nożnej. W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział sześć drużyn, które przez trzy godziny walczyły o prymat najlepszej ekipy. Zwyciężyli piłkarze ZSP nr 3 w Krotoszynie.

Turniej rozpoczął się punktualnie o godz. 9.00. Na parkiecie hali kolejno ustawiły się drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych: ZSP nr 1, ZSP nr 2, ZSP nr 3, I LO, ZSS oraz ŚHP 15-2. Zebrani opiekunowie oraz dyrekcja szkoły powitała wszystkich zebranych gości w tym również przedstawiciela starostwa, Waldemara Wroneckiego. – Życzę wam udanego turnieju i gry w duchu fair-play. Grajcie bez kontuzji i walczcie o jak najlepsze miejsce – mówił W. Wronecki.
Rywalizacja stała na wysokim poziomie. Drużyny podzielono na dwie grupy. W pierwszej mierzyły się ekipy: ŚHP 15-2, ZSP nr 2 i ZSP nr 1. W grupie B mierzyły się z kolei: I LO, ZSP nr 3 oraz ZSS. W pierwszej grupie najlepiej poradzili sobie chłopcy z ZSP nr 1 remisując najpierw z ŚHP 15-2 – 0:0 i zwyciężąjąc potem z ZSP nr 2 - 3:1. W grupie B najlepiej poradzili sobie piłkarze z ZSP nr 3 ogrywając kolejno I LO - 2:0 oraz ZSS - 6:0.
Mecze toczyły się dość sprawnie ponieważ jedna połowa to zaledwie 7 minut gry, a więc na ewentualne remisy nie było po prostu czasu. Jeśli już którejś ekipie udało się strzelić bramkę to starała się jak najdłużej utrzymać prowadzenie.
Finały były jednak ostre i niejednokrotnie piłkarze lądowali na ziemi i doznawali lekkich kontuzji. W meczu o piąte miejsce lepsi okazali się chłopcy z ZSP nr 2 ogrywając gospodarzy turnieju ZSS wysoko 6:0.
O trzecie miejsce mecz był naprawdę ciekawy. Pierwsza połowa pomiędzy ŚHP 15-2, a I LO zakończyła się bowiem bezbramkowo. Druga jednak to strzeleckie trio: Marszałek, Woźniak i Kalak, zapewniło zwycięstwo ekipie licealistów.
Potyczka o pierwsze miejsce to wyrównany bój ZSP nr 3, a ZSP nr 1. Mecz ten za zgodą opiekunów trwał jedną połowę trwającą 15 minut. Najpierw prowadzenie objęli chłopcy z ZSP 1 by potem pod koniec za sprawą strzałów Sójki i Sekuły z ZSP nr 1 przegrać ten bój 1:2.
Ostatecznie na podium w kolejności stanęli piłkarze z ZSP nr 3, ZSP nr 1 oraz I LO. Wszyscy otrzymali pamiątkowe statuetki, a najlepsze drużyny puchary. Nagrodę otrzymał również najlepszy strzelec turnieju, którym został Adrian Sójka z ZSP nr 3.
Organizatorem turnieju była dyrekcja ZSS w Krotoszynie. Patronatem objął turniej starosta krotoszyński, Leszek Kulka oraz nasza gazeta. – Uważam, że turniej spełnił swoją funkcję, a jego dziewiąta odsłona tylko potwierdza potrzebę jego istnienia w środowisku nie tylko szkolnym. Za rok odbędzie się już jubileuszowa odsłona tego turnieju. Mam nadzieję, że uda się poszerzyć jego oddźwięk o inne gminy naszego powiatu i być może zapoczątkuje integrację już nie tylko gminną, ale powiatową – podsumowała turniej dyrektor, Jolanta Szóstak.

Składy zwycięskich drużyn:
ZSP nr 3: A. Sójka, P. Frąckowiak, M. Ajgenbard, Sz. Sekula, M. Mayer, M. Sójka, M. Stefański, M. Gorzycki, op. R. Stefański; ZSP nr 1: A. Nowak, K. Dana, S. Przybylski, K. Swora, M. Ertel, J. Sekula, B. Rataj, op. A. Radojewski; I LO: K. Maciejewski, J. Kierzek, M. Kalak, M. Marszałek, M. Sowula, M. Woźniak, op. G. Kroczak.